Bi'Yardım

BiYardım tek başına bir sosyal sorumluluk projesinden öte herhangi bir sosyal sorumluluk projesi için gerekli bağışın toplanmasına yardımcı olacak bir sistemdir. Tüm bağışlarını sadece 1₺ olarak toplar. BiYardım’ın asıl amaçlarından birisi de bizlere ihtiyaç sahiplerini her gün hatırlatmak ve bizlerin yardımlaşma bilincini kazanmamızı sağlamak.

Q&R and SIT

Kütüphanede vakit geçiren öğrenciler için geliştirilmiş bir projedir. Uygulama sayesinde kütüphandeki her masa için yerleştirilmiş QR kod ile çalışmak istediği masada 3 dk öncesinde rezervasyon yapıp 1 saat rahatça çalışabilcek ve süresinin bitmesine 5 dk kala 1 saat daha uzatabilecek. Bu projemiz kütüphanede suistimallere engel olacak aynı zamanda kütüphandeki boş yerleri görnesi sayesinde uzaktaki birine kütüphaneye gelmesindeki karar aşamasında yardımcı olacak

Hobi Bahçem

Tarımla uğraşan insanların en büyük problemlerinden birisi olan vanayı açma kapatma gibi aslında çok küçük bir işlem olmasına rağmen zaman bakımından neredeyse günün tamamını alan ve kendisini sürekli tarla etrafında bulunmasını gerektiren bu işlemi mobil uygulama vasıtasıyla dünyanın neresinde olursa olsun vakit kaybetmeden istediği herhangi bir vanayı kolay bir şekilde açık kapatabilecek. Nem sensörleri sayesinde toprağın nemini ölçüp o mahsulüne en uygun toprak nemini yine uygulama sayesinde farkedebilecek ve su israfı yapmadan tarlasını sulayabilecek.

Rasat

Rasat ilk senesinde ulusal bir sonraki seneden itibarense uluslararası yarışmalara katılmayı hedefleyen bir model uydu takımdır Takımın amacı yarışmaların isterleri çerçevesinde gerçek bir uydu projesini küçük ölçüde yansıtan model uydular yapmaktır. Tüm bu yarışma sürecinde katılımcılar teorik bilgiyi pratiğe dönüştürecekler ve disiplinler arası çalışma becerisi edinme imkanı bulucaktırlar.